„Kiilto“ pažadas aplinkai nuolat ieško naujų būdų, kaip pakuotes ir žaliavas padaryti ekologiškesnes. Vilma-Lotta Moisio mano, kad jos darbas su „Kiilto“ pakuotėmis ir žaliavomis daro įtaką aplinkosaugos požiūriu. Juha Mikkonen atkreipia dėmesį, kad klientai išmoko „Kiilto“ sieti su atsakomybe aplinkai.
„Kiilto“ davė ambicingą aplinkosaugos pažadą, kas liečia naudojamas žaliavas ir pakuotes: iki 2022 m. perdirbtų ir atsinaujinančių žaliavų dalis padvigubės; ir iki 2025 m. 70% pakuočių bus pagamintos iš perdirbtų arba atsinaujinančių medžiagų.
„Kiilto“ pirkimų skyriaus vadovė Vilma-Lotta Moisio sako, kad dabar daugelis žaliavų tiekėjų svarsto, kaip pagerinti savo gaminių aplinkosauginį veiksmingumą.
„Savo darbe pertvarkos pradžią pastebėjau prieš porą metų. Žaliavų ir kitų medžiagų, gautų iš perdirbtų ir atsinaujinančių šaltinių, naudojimo galimybės nuolat auga“, – sako ji.
Poveikio aplinkai mažinimas
Vilma-Lotta Moisio šiuo metu tiria tokius klausimus, kaip išnaudoti įvairių pramoninių šakų žinias ir kryptis.
„Tai dažnai apima apjungimą. Tokie skirtingų pramonės šakų žinių apjungimai retai naudojami tinkamai. Įdomu pažvelgti į tai, kaip galima toliau dirbti su tokia informacija ir metodais, kad gauta medžiaga būtų tinkama naudoti.“
Siekiama rasti pakankamai vietinių medžiagų, kad būtų sumažintas poveikis aplinkai.
„Žinoma, mes taip pat tyrinėjame biologines ir perdirbimo neagreguotas alternatyvas. Mūsų produktų kūrimas ir pirkimo sprendimai atlieka pagrindinį vaidmenį siekiant mūsų tikslų šiuo atžvilgiu.
Vilma-Lotta aiškina, kad norint įgyvendinti aplinkosaugos pažadą, dėl plataus „Kiilto“ gaminių asortimento prireiks pačių įvairiausių priemonių.
„Tačiau didelė dalis mūsų žaliavų ir pakuočių jau gaminama iš atsinaujinančių ir antrinių žaliavų. Daugiau nei 50 % mūsų pakuočių yra pagamintos iš perdirbtų medžiagų, įskaitant postindustrinį perdirbtą plastiką.
Siekti tų pačių tikslų su klientais, turinčiais bendras vertybes
Juha Mikkonen, Kiilto Industrial Bonding regiono vadovas, nori padėti klientams efektyvinti procesus. Žinoma, tai reiškia, kad klientai turi svarstyti, kaip padaryti savo veiklą ekologiškesnę.
„Didelės įmonės, turinčios savo aplinkosaugos programas, ypač domisi ekologiškumu ir antrinių žaliavų naudojimu. Per ateinančius kelerius metus daugeliui tokių įmonių bus neišvengiamas biologinių sprendimų naudojimas“, – sako Juha.
Juha Mikkonen mano, kad bendros vertybės yra pagrindinis bendradarbiavimo elementas.
„Mūsų portfelyje yra žaliųjų pasirinkimų. Tai sudaro pagrindą geresnei diskusijai. Profesionaliai didžiuojuosi mūsų novatoriškumu ir drąsiu, į ateitį žvelgiančiu požiūriu šiais atžvilgiais“, – komentuoja Juha.
Pavyzdžiui, biologiškai skaidūs karšto lydymo klijai „Kiilto Biomelt“ sulaukė didžiulio susidomėjimo visame pasaulyje, kai buvo pristatyti praėjusiais metais.
„Idėja yra pasiūlyti 100% kompostuojamą produktą, kuris suirs. Tokių klijų poreikis yra aiškus, nes, pavyzdžiui, daugėja pluoštinių pakuočių.“