„Satamaito“ ir ‚Kiilto‘: į klientą orientuota plėtra ir bendradarbiavimas

Daugiau nei 120 metų gyvuojančios kooperatinės pieninės „Satamaito“ ir „Kiilto“ bendradarbiavimas prasidėjo 2015 m., kai „Satamaito“ vis dar veikė ankstesnėje gamykloje. Bendradarbiavimo sėkmė grindžiama iš tiesų į klientą orientuotu mąstymu ir intensyviu plėtros darbu.

Tikslumo ir kompetencijos reikalaujantys membraniniai valymai pabrėžia planavimo, ataskaitų teikimo ir stebėsenos svarbą. „Kai persikėlėme į naująją pieninę Ulviloje, „Kiilto“ aktyviai dalyvavo parenkant naudotinas chemines medžiagas, kuriant valymo procesus ir kuriant stebėsenos sistemą. Naudotis „Kiilto“ patirtimi gamyklos statybos etape mums buvo naudinga“, – sako ‚Satamaito‘ gamybos vadovė Elina Naukkarinen. Ji tęsia: „Vertinu ‚Kiilto‘ dalyvavimą mūsų veikloje, nes jie nuoširdžiai nori dalyvauti ir padėti, be to, į viską žiūri proaktyviai.“

Artima bendradarbiavimas yra pripažįstamas kaip sėkmės pagrindas tiek Kiilto atstovo Simo Antilos, tiek Satamaito atstovės Elinos Naukkarinen.

Kai Satamaito persikėlė į naujas patalpas, Kiilto dalyvavo renkantis chemines medžiagas, kuriant valymo procesus ir kuriant stebėjimo sistemą.

Pasak Isa Myllymaa, „Kiilto“ sprendimų valdymo vadovės, tai yra viena iš pagrindinių „Kiilto“ vertybių. „Kiilto“ yra arti kliento. Visi „Kiilto“ darbuotojai kasdien dirba, kad padėtų mūsų klientams. Rinkoje „Kiilto“ sprendimai veikia jau daugelį metų, o mūsų klientai vertina mūsų sprendimų patikimumą. Tai užtikrina visapusišką požiūrį ir maisto saugą, nes į besikeičiančias sąlygas ir poreikius reaguojame žema riba“, – pasakoja Myllymaa.

Ekspertizė, stebėjimas ir ataskaitų teikimas suteikia realią pridėtinę vertę

Bendradarbiaudama „Kiilto“ siekia klientui suteikti realią pridėtinę vertę. Prieš pradedant bendradarbiauti su klientu, ištiriami kliento procesai ir įranga, taip pat valymo cheminės medžiagos, valymo receptai, dozavimo sistemos, membranų specifikacijos ir kiti veiksniai, turintys įtakos membranų valymui. Remiantis šiais veiksniais, parenkami kliento poreikius atitinkantys membranų valymo chemikalai ir valymo proceso parametrai.

Tinkama valymo procedūra turi lemiamos įtakos membranos eksploatavimo trukmei. Neteisingai valant chemines medžiagas ar jas dozuojant, membranos bus pažeistos ir sutrumpės jų tarnavimo laikas, netinkamas valymas gali net sunaikinti membranas. Suprantant parametrus ir stebint rezultatus, galima pailginti membranų tarnavimo laiką. Valymo procesui įtakos turi šie parametrai: pH (koncentracija), temperatūra, slėgis ir srauto greitis“, – aiškina Simo Antila, ‚Kiilto‘ technikos ekspertas.

Kiilto ekspertai reguliariai lankosi Satamaito patalpose, siekdami užtikrinti sklandžius ir optimizuotus higienos procesus.

Po pirminio tyrimo „Kiilto“ ekspertų komanda nuolat dalyvauja kasdienėje kliento veikloje, teikia techninę pagalbą ir stebėsenos ataskaitas pagal kliento matavimus, prireikus teikia rekomendacijas dėl proceso pakeitimų. Kiilto taip pat reguliariai stebi membranų valymus ir atlieka matavimus kliento įmonėje, kad įvertintų membranų ir valymų būklę.

Naukkarinenas giria Kiilto išsamias ataskaitas ir aktyvų požiūrį į pakeitimus. „Ataskaitos yra gerai parengtos, todėl man lengva reaguoti į „Kiilto“ ekspertų pagal jas teikiamas pokyčių rekomendacijas. Ir, žinoma, jokie pakeitimai neatliekami be mano pritarimo“, – sako Naukkarinen.

Reguliarūs kokybės patikrinimai yra neatsiejama kasdienių rutinų dalis Satamaito, užtikrinantys saugių ir aukštos kokybės pieno produktų gamybą.

Atsakingesnė pienininkystės veikla ir konkretūs veiksmai

Bendroves „Satamaito“ ir „Kiilto“ taip pat vienija aiškūs aplinkosaugos tikslai. Vienas iš „Satamaito“ veiklos kertinių akmenų – atsakingesnė pieno produktų gamyba. Pasak Naukkarineno, tai atsispindi gamyboje taupant vandenį ir energiją bei mažinant cheminių medžiagų naudojimą. Šiuos tikslus galima konkrečiai įgyvendinti, pavyzdžiui, valant membranas.

Kiilto tikslas taip pat yra optimizuoti kliento vietoje atliekamus valymus, nes jų metu galima akivaizdžiai sutaupyti energijos, vandens ir cheminių medžiagų. Naukkarinen taip pat mini, kad cheminių medžiagų logistika yra svarbi jų tikslų dalis. „Pirmenybę teikiame didelių dydžių pakuotėms ir siekiame, kad atsargos būtų nedidelės. Stengiamės, kad cheminių medžiagų krovinių pristatymas būtų kuo mažesnis ir vyktų kartą per mėnesį“, – aiškina Naukkarinen.

Aplinkosaugos tikslai vienija Kiilto ir Satamaito. Kartu siekiame sumažinti vandens, energijos ir cheminių medžiagų naudojimą pieno perdirbimo veikloje.

Aptariant būsimą veiklą ir bendradarbiavimą, Naukkarinenui aišku, kad Kiilto gali ir toliau kurti pridėtinę vertę Satamaito veiklai. „Mūsų tikslas – tęsti jau atliktą darbą, t. y. tobulinti mūsų matavimus ir, remiantis matavimų rezultatais, koreguoti valymus, kad CIP valymo tirpalai būtų kuo švaresni, būtų naudojama mažiau cheminių medžiagų ir taupomas vanduo skalavimui“, – vardija Naukkarinen.

Ataskaitų rengimas taip pat yra būsimos veiklos dalis. „Kiilto„ ataskaitų rengimas ir kompetencija šioje srityje jau dabar yra gero lygio, todėl tikiu, kad ateityje galėsime dar labiau tobulinti ataskaitų rengimą, kad galėtume jomis vadovautis savo veikloje“, – apibendrina Naukkarinenas.